12. Edycja TIFF Festivalu powraca jako biennale fotografii

12. Edycja TIFF Festivalu powraca jako biennale fotografii

TIFF Festival powraca z wielkim błyskiem, tym razem jako dwuletnie święto fotografii, zwanym biennale. Ta 12. edycja festiwalu, która jest znana wśród miłośników sztuki, przynosi ze sobą wiele nowości i innowacji.

„Zapatrzenie” to nadający ton temat festiwalu, który został objaśniony przez jedną z kuratorek, Ewa Budnik. Wyjaśnia ona: „Koncepcja 'Zapatrzenia’ narodziła się podczas licznych dyskusji w naszym zespole. Zastanawialiśmy się co fotografia może w tej chwili zaoferować i jakim gestem my możemy dać ulgę w tych trudnych czasach pełnych kryzysów”.

TIFF Festival będzie miał miejsce we Wrocławiu w czterech różnych lokalizacjach, wliczając w to Krupa Gallery i IP Studio. Zaplanowano występ główny oraz trzy konkursowe prezentacje w ramach sekcji TIFF Open. Program festiwalu zostanie uzupełniony o spotkania z autorami, dyskusje i koncerty.

Magdalena Mądra, kuratorka i współtwórczyni wydarzenia, zapewnia, że lista artystów biorących udział w wydarzeniu jest imponująca. „Zobaczymy prace wielu fascynujących artystów”, mówi. Na liście artystów są m.in.: Daria Bielnkow, która prezentuje swoją serię zdjęć wykonanych za pomocą analogowego aparatu średnioformatowego; Przemek Branas, którego maskę będzie można podziwiać; oraz Wiktoria Bukowy, która zaprezentuje bardzo ciekawe dzieło.