Problemy z komunikacją miejską we Wrocławiu: codziennie brakuje autobusów z powodu niedoboru kierowców

Problemy z komunikacją miejską we Wrocławiu: codziennie brakuje autobusów z powodu niedoboru kierowców

W ostatnim czasie mieszkańcy Wrocławia napotykają na poważne problemy z komunikacją miejską. Autobusy, które stanowią kluczowy środek transportu w mieście, często nie docierają na przystanki, a pasażerowie są zmuszeni do czekania i radzenia sobie z konsekwencjami tego opóźnienia. Ale to nie tylko kwestia spóźnień – coraz częściej autobusy po prostu nie pojawiają się w ogóle na trasach.

Według danych podanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) Wrocław, każdego dnia około 3 procent autobusów nie wyjeżdża na trasy. Zrozpaczeni pasażerowie są coraz bardziej sfrustrowani tą sytuacją. Podkreślają, że pomimo obecności odpowiednich godzin w rozkładzie jazdy, autobusy często nie pojawiają się na przystankach. Sytuacja ta ma miejsce od kilku miesięcy.

Katarzyna Pawlak-Lisiak, rzeczniczka MPK Wrocław, wyjaśnia powód tych problemów. Zdradza, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy z pracy odeszło 26 kierowców. Firma jest w trakcie szkolenia 15 nowych pracowników, ale to nie wystarcza, by zaspokoić obecną potrzebę. Prywatny sektor turystyczny często oferuje lepsze warunki, co powoduje odpływ kierowców do tych firm. Podkreśla także, że to nie tylko problem Wrocławia – podobne sytuacje mają miejsce w całej Polsce. Aktualnie MPK we Wrocławiu brakuje około 70 kierowców.