Port Lotniczy Wrocław z nowymi połączeniami na sezon letni: w kierunku Oslo i Kopenhagi

Port Lotniczy Wrocław z nowymi połączeniami na sezon letni: w kierunku Oslo i Kopenhagi

Chociaż zimowy rozkład lotów z Portu Lotniczego we Wrocławiu jest w dostępny zaledwie od niepełnych dwóch tygodni, to już teraz można zauważyć dynamiczne prace nad planowaniem letnich tras. Pasażerowie korzystający z usług wrocławskiego portu będą mieli możliwość skorzystania z nowych połączeń, które obsługiwać będą norweskie linie Norwegian. Wśród nowych destynacji znajdują się stolice Norwegii i Danii – Oslo oraz Kopenhaga.

Loty do duńskiej stolicy pasażerowie będą mogli rozpocząć już od pierwszego dnia kwietnia. Zostaną udostępnione trzy rejsy tygodniowo, które odbędą się w dniach: poniedziałek, środa oraz piątek. Lotnisko Kopenhaga-Kastrup, mające prawie setkę lat na swoim koncie, jest jednym z największych centrów przesiadkowych północnej części Starego Kontynentu. W skład tego giganta wchodzą trzy terminale, które codziennie obsługują ponad 50 tysięcy podróżnych.

Kopenhaga to miejsce, które przyciągnie nie tylko entuzjastów lotnictwa. Miasto to jest także atrakcyjnym celem dla tzw. city breaków. Wśród atrakcji, które warto zobaczyć odwiedzając stolicę Danii, znajdują się m.in.: malowniczy deptak Strøget, imponująca dawna rezydencja królewska Christianborg oraz luterańska katedra Marii Panny.