Program modernizacji kamienic komunalnych we Wrocławiu – przemiana nie tylko z zewnątrz, ale i od środka

Program modernizacji kamienic komunalnych we Wrocławiu – przemiana nie tylko z zewnątrz, ale i od środka

Wrocław, po podłączeniu większości swoich kamienic komunalnych do stałego systemu ogrzewania, nie zwalnia tempa i kontynuuje swoją inicjatywę na szeroką skalę dotyczącą rewitalizacji i modernizacji budynków komunalnych. W ciągu najbliższych kilku lat zamierzamy wprowadzić znaczące zmiany w około stu kamienicach, jak również w 70 podwórzach. Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje na temat lokalizacji i adresów tych nieruchomości!

Posiadamy jeden z największych, ale jednocześnie jednym z najstarszych zbiorów budynków komunalnych w całym kraju. Jesteśmy świadomi, że obraz Wrocławia, który można dostrzec przez okno kuchenne, nie zawsze jest idealny. Naszym głównym celem jest jednak nieustannie dążyć do poprawy tego obrazu, przekształcając stopniowo każde podwórko i każdą kamienicę – mówi prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

– Dołączyliśmy ponad 300 budynków komunalnych do sieci ciepłowniczej i gazowej, a do końca bieżącego roku liczba ta ma wzrosnąć do 400. Teraz nadszedł czas na następne fazy prac, które pozwolą kamienicom odzyskać ich dawną świetność, natomiast podwórka stając się bardziej estetyczne i funkcjonalne – dodaje prezydent.