Przebudowa na ulicy Mickiewicza: utrudnienia dla pasażerów MPK i zamknięcie linii tramwajowych

Przebudowa na ulicy Mickiewicza: utrudnienia dla pasażerów MPK i zamknięcie linii tramwajowych

W miniony weekend zainaugurowano proces przebudowy przystanków komunikacyjnych oraz tworzenia nowych traktów dla pieszych i rowerzystów na ul. Mickiewicza we Wrocławiu. To oznacza, że do czasu zakończenia prac, przewidzianego na koniec lutego, pasażerowie miejskiego przewoźnika nie będą mogli dotrzeć tramwajem na Sępolno. Linie tramwajowe numer 9, 12 i 17 zostaną czasowo wyłączone z ruchu, a tramwaje obsługujące te trasy będą musiały skorzystać z objazdów. Szczególnym punktem zainteresowania inwestycji jest przystanek „8 Maja”, który zostanie gruntownie zmodernizowany.

Krzysztof Świercz, przedstawiciel Wrocławskich Inwestycji, podkreśla znaczenie tej inwestycji dla lokalnej sieci komunikacyjnej. Jego zdaniem, przebudowa ma na celu optymalizację ruchu w rejonie oraz poprawę dostępności usług komunikacyjnych dla mieszkańców. „Ruszyliśmy z pracami nad przebudową przystanków tramwajowych w okolicach ulicy 8 Maja. Zmiany obejmą trasy prowadzące zarówno do Sępolna, jak i z Sępolna w stronę centrum miasta” – wyjaśnia Świercz.

Jednakże, jak podkreśla przedstawiciel Wrocławskich Inwestycji, realizacja inwestycji wiąże się z pewnymi niedogodnościami. „Przez najbliższe 6 do 8 tygodni tramwaje nie będą kursować na trasie do pętli Sępolno. Będą zatrzymywać się przy skrzyżowaniu Alei Paderewskiego i ulicy Mickiewicza. Oprócz nowoczesnych przystanków, planujemy również przebudowę fragmentu torowiska tramwajowego” – dodaje Świercz.

Z powodu omawianych prac, linie tramwajowe zostaną czasowo zawieszone, a tramwaje numer 9, 12 i 17 będą kursować objazdami. Do czasu zakończenia prac, pasażerowie chcący dotrzeć na pętlę Sępolno będą mogli skorzystać z autobusów linii 115 i 143. Punkty przesiadkowe znajdować się będą na skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza i Alei Paderewskiego oraz na Placu Grunwaldzkim.