Rewitalizacja Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy zapowiada poważne transformacje

Rewitalizacja Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy zapowiada poważne transformacje

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy, który co roku pomaga 30 tys. pacjentów, gwałtownie zbliżają się spore przemiany. Te zmiany dotyczą oddziału ratunkowego, na którym właśnie rozpoczyna się gruntowna przebudowa. Prace planowane są na okres dwunastu miesięcy, a konieczność ich rozpoczęcia była coraz bardziej paląca. Punkt zwrotny następuje dzisiaj o północy.

Oddział ratunkowy to niezbędny element każdego szpitala specjalistycznego, takiego jak ten w Legnicy. W trakcie prac remontowych, oddział ten zostanie przeniesiony do tymczasowego pawilonu, który został zbudowany podczas pandemii COVID-19. Planowanie i przygotowania do przenosin trwały już od dawna.

„Przygotowania trwają już od pół roku i musimy zdążyć z nimi na czas. Tymczasowy Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie gotowy do działania 1 lipca o godzinie 0.00” – mówi Krzysztof Maciejak, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Anna Płotnicka-Mieloch, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, zapewnia, że pacjenci nie odczują żadnych negatywnych skutków zmian. „Mamy 12 łóżek na naszym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Od listopada ubiegłego roku doświadczamy wielkiego napływu pacjentów, z codzienną liczbą od 30 do 40 osób leżących na naszym oddziale. Jestem przekonana, że nasza kadra medyczna sprosta temu wyzwaniu” – dodaje.