Rozkład kolejowy od 10 grudnia: więcej tras, nowe stacje i pociągi

Rozkład kolejowy od 10 grudnia: więcej tras, nowe stacje i pociągi

Zapowiadają się duże zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Nowy schemat połączeń zacznie obowiązywać już od nadchodzącej niedzieli, 10 grudnia. W jego ramach pasażerowie uzyskają dostęp do szerszej oferty tras, która obejmować będzie takie miasta jak Warszawa, Kraków, Białystok, Opole, Łódź, Wrocław i Rzeszów. Dodatkowo, podróżni będą mogli skorzystać z usług świeżo otwartych stacji, znajdujących się m.in. na terenie Warszawy.

Podróżnym nie pozostaje nic innego jak cierpliwie oczekiwać na niedzielę, 10 grudnia. Tego dnia w schemacie połączeń pojawi się zupełnie nowa oferta – pociąg TLK o nazwie Szczeliniec. To właśnie on będzie od tego dnia kursował między Krakowem a Jelenią Górą, przystając po drodze na stacjach w takich miejscowościach jak Katowice, Nysa czy Kłodzko.

Poza tym za pośrednictwem dwóch nowych połączonych kursów do Kłodzka podróżni będą mieli możliwość korzystania z pociągów IC Heweliusz oraz TLK Rozewie. Obie te jednostki będą przemieszczały się z Trójmiasta przez Bydgoszcz do południowej strefy Dolnego Śląska. W trakcie podróży pasażerowie będą mieli możliwość przesiadki we Wrocławiu, skąd pociąg będzie kontynuował swoją trasę do Kłodzka. Należy podkreślić, że w tym przypadku obsługę zapewni nowoczesny zespół trakcyjny ED74.