Rozpoczyna się kolejna faza odnawiania nawierzchni dróg we Wrocławiu: szybki remont ulicy Żmigrodzkiej

Rozpoczyna się kolejna faza odnawiania nawierzchni dróg we Wrocławiu: szybki remont ulicy Żmigrodzkiej

We Wrocławiu rusza kolejny etap poprawy stanu dróg. Tym razem plany modernizacyjne dotyczą ulicy Żmigrodzkiej, gdzie od 29 kwietnia przewidziana jest szybka wymiana nawierzchni. Co istotne, prace zostaną zorganizowane w taki sposób, aby nie zakłócać codziennego ruchu i nie wymagać wprowadzenia specjalnych objazdów.

Prace remontowe na ulicy Żmigrodzkiej rozpoczną się w poniedziałek 29 kwietnia. Pierwszym etapem będzie modernizacja prawego pasa wschodniej jezdni, na odcinku pomiędzy ulicą Kamieńskiego a przejazdem kolejowym – to właśnie tam dyryguje ruch wylotowy.

Planowany czas realizacji prac na prawym pasie określono na około tygodnia, jednak przewidziana jest przerwa między 1 a 5 maja. Przez pierwsze dwa dni – 29 i 30 kwietnia – usunięta zostanie stara nawierzchnia i położona pierwsza warstwa masy bitumicznej. Ta część nawierzchni będzie obsługiwała ruch kołowy do 6 maja, kiedy to nastąpi układanie ostatniej, ścieralnej warstwy.

Po zakończeniu prac na prawym pasie, ekipa remontowa przeniesie się na lewy pas jezdni. W tym miejscu remont również powinien trwać około tygodnia.