Ruch sprzeciwu wobec działań rządu – protest "Wolnych Polaków" planowany na 20 stycznia we Wrocławiu

Ruch sprzeciwu wobec działań rządu – protest "Wolnych Polaków" planowany na 20 stycznia we Wrocławiu

Centrum Wrocławia stanie się areną protestu Dolnoślązaków w sobotę, 20 stycznia. Demonstranci, nie tylko sympatycy i wyborcy PiS, wyrażą swój sprzeciw wobec działań i reform prowadzonych przez obecną polską ekipę rządzącą, zwracając uwagę na ich problematyczny charakter. Wyrazili oni swoje niepokoje, mówiąc: „Dzieją się rzeczy nie do wyobrażenia w jakimkolwiek kraju demokratycznym w Europie czy na świecie”.

Manifestacja o nazwie „Protest Wolnych Polaków” ma miejsce na Rynku we Wrocławiu, 20 stycznia o godzinie 14. Kluby Gazety Polskiej razem z Anną Zalewską, europosłanką Prawa i Sprawiedliwości, zaangażowali się w organizację tego wydarzenia.

Eurodeputowana Anna Zalewska podnosi swoje zaniepokojenie stanem prawa w Polsce, składając poważne zarzuty pod adresem rządu. Według niej: „Upada polskie państwo prawa. Dzieją się rzeczy nie do wyobrażenia w jakimkolwiek kraju demokratycznym w Europie czy na świecie. Dwóch ministrów, posłów z immunitetami, zostało aresztowanych, osadzonych w więzieniu. Zostało zabranych podczas wizyty w Kancelarii Prezydenta. Minister Kamiński i minister Wąsik ogłosili głodówkę!”. Jej zdaniem, te procedery nowego rządu budzą gniew, ale także strach społeczeństwa przed tym, jak mogą wyglądać rządy Donalda Tuska i Szymona Hołowni.

Zalewska zachęca do wspólnego sprzeciwu 20 stycznia o godzinie 14 na Rynku we Wrocławiu: „Pokażmy, że nie godzimy się na ograniczenie wolności, wolności słowa, na zamach na media publiczne, na to żeby łamane były prawa człowieka”.