Siódmy Wild Run w ZOO Wrocław w obronie zagrożonych gatunków zwierząt

Siódmy Wild Run w ZOO Wrocław w obronie zagrożonych gatunków zwierząt

Wrocławskie ZOO zaprasza na kolejną, już siódmą edycję charakterystycznego wydarzenia – Wild Run. Tegoroczna impreza odbędzie się w niedzielę, 8 października 2023 roku, kontynuując misję pomocy zwierzętom zagrożonym wyginięciem. Celem jest zebranie funduszy na ochronę różnych gatunków, w tym lemurów, pingwinów przylądkowych, fenków, manatów i oryksów.

Impreza przyciąga liczną grupę entuzjastów biegania. Na linii startu stawi się ponad tysiąc biegaczy chcących wesprzeć sprawę. Harmonogram wydarzenia jest następujący: najpierw, o godzinie 15:45 rozpoczną się biegi dla najmłodszych (zapisy są możliwe w dniu zawodów), potem o 16:00 wystartuje młodzież na dystansie 1 km (miejsca na ten dystans już się niestety skończyły), a główny bieg na 10 km rozpocznie się o godzinie 16:30 (zostały jeszcze pojedyncze miejsca). Uczestnicy mają również możliwość udziału wirtualnego, wspierając wydarzenie z dowolnego miejsca na świecie.

Wild Run stanowi dla ZOO Wrocław najważniejsze wydarzenie roku. To charytatywne święto, które pozwala zebrać fundusze na ochronę zwierząt zagrożonych wyginięciem. Organizatorami tej imprezy są Fundacja ZOO Wrocław – DODO, ZOO Wrocław oraz Stowarzyszenie ProRun Wrocław. Ta edycja jest już siódmą w historii.