Wrocławski Sąd Okręgowy nie zatwierdził wyroku w sprawie Michała Janickiego

Wrocławski Sąd Okręgowy nie zatwierdził wyroku w sprawie Michała Janickiego

W ocenie Wrocławskiego Sądu Okręgowego, nie jest możliwe do zaakceptowania, że Michał Janicki, były wiceprezydent Wrocławia, mógł być niewinny w zakresie naruszenia zasady bezstronności, jednocześnie będąc uznany winnym przyjmowania korzyści majątkowych. Tym samym, sprawa dotycząca oskarżeń przeciwko Janickiemu musi zostać poddana ponownemu rozważeniu.

Janicki objął stanowisko wiceprezydenta miasta Wrocławia w październiku 2011 roku. Przed tą nominacją pełnił funkcję dyrektora Departamentu Spraw Społecznych. Dodatkowo, był odpowiedzialny za organizację Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej (Euro 2012) na terenie Wrocławia.

W roku następującym po objęciu stanowiska, Janicki musiał pożegnać się ze swoimi obowiązkami. Powodem były zarzuty o jego zbyt bliskie stosunki z Tomaszem G., właścicielem firmy Dynamicom. Ta spółka miała na swoim koncie organizację różnych wydarzeń na nowo zbudowanym stadionie miejskim. Dwa z nich, koncert legendarnego zespołu Queen i turniej piłkarski Polish Masters, okazały się finansową klapą. Za niepowodzenia te obarczono odpowiedzialnością Janickiego, zarzucając mu jednocześnie brak kontroli nad działaniami G.

Niewłaściwe zarządzanie wydarzeniami doprowadziło do tego, że Ratusz zdecydował się zgłosić potencjalne przestępstwo do prokuratury. Od tamtego czasu sprawa toczy się już ponad dekadę.