Studio BWA Wrocław kończy rok 2023 prezentując wizje przyszłości zainspirowane apokaliptycznymi scenariuszami

Studio BWA Wrocław kończy rok 2023 prezentując wizje przyszłości zainspirowane apokaliptycznymi scenariuszami

Studio BWA Wrocław podsumowuje rok 2023 na swojej najnowszej wystawie, którą nazwano „Już po nas”. Jest to ekspozycja, która została stworzona w pełni przez młodych twórców – najstarszy z nich ma zaledwie trzydzieści lat. Ta prezentacja jest unikalna, gdyż przedstawia różne scenariusze możliwej przyszłości, które są inspirowane apokaliptycznymi wizjami.

Głównym opiekunem i kuratorem tej ekspozycji jest Cezary Wicher, który podkreśla, że wystawa skupia się na przyszłości jako takim okresie, o którym ludzie często spekulowali, ale który nigdy nie stał się rzeczywistością.

Wicher również przedstawił kilka znaczących postaci, które miały kluczowy wkład w stworzenie tej ekspozycji. Wśród nich znajduje się Weronika Zalewska, uznana artystka, której prace były wcześniej prezentowane w BWA Dizajn. Inny istotny artysta to Jakub Kosecki, który dostarczył dwie prace do tej wystawy. Linda Lach także przyczyniła się dwoma pracami, w tym jednym z jej najbardziej znanych dzieł – Trans Line. Wicher szczególnie poleca te prace.

Wernisaż tej ekspozycji został zaplanowany na piątek, 10 listopada o godzinie 20:00. Miejsce to ulica Ruska 46a we Wrocławiu.