Tragiczne zdarzenia na drogach Dolnego Śląska 2 lipca 2023

Tragiczne zdarzenia na drogach Dolnego Śląska 2 lipca 2023

Dwaj kierowcy zetknęli się w tragicznych wydarzeniach drogowych, które miały miejsce na Dolnym Śląsku rankiem 2 lipca 2023. Jeden z uczestników wypadku stracił życie, a kilku innych musiało skorzystać z natychmiastowej pomocy medycznej i zostało hospitalizowanych.

Niespełna o świcie, dokładnie około trzeciej nad ranem, doszło do kraksy między dwoma pojazdami na autostradzie A4 prowadzącej do Wrocławia. W tym tragicznym zdarzeniu brał udział minibus z dziewięcioma pasażerami oraz pojazd STAR 266, który jest własnością Ochotniczej Straży Pożarnej z województwa opolskiego – jak podano z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce wypadku, stwierdzili, że trzy osoby odniosły lekkie obrażenia. Drużyna medyczna z Jawora udzieliła im niezbędnej pierwszej pomocy, ale nie było konieczności ich przewozu do szpitala. Czynności strażaków z Jawora koncentrowały się na zapewnieniu bezpieczeństwa na miejscu wypadku. Wszystkie dalsze działania mające na celu ustalenie przyczyn wypadku są obecnie prowadzone przez Policję z Jawora.

Na miejscu zdarzenia działały ekipy strażackie z JRG Jawor i OSP Wądroże Wielkie, a także Zespoły Ratownictwa Medycznego Jawor i funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.