Tragiczne zderzenie dwóch tramwajów na ulicach Wrocławia kończy się hospitalizacją jednej osoby

Tragiczne zderzenie dwóch tramwajów na ulicach Wrocławia kończy się hospitalizacją jednej osoby

W niespełna chwilę spokojna podróż dwoma wrocławskimi tramwajami zamieniła się w horror. W wyniku zaskakującego zdarzenia, do jakiego doszło pomiędzy dwoma pojazdami komunikacji miejskiej, dwie osoby doznały obrażeń ciała. Jedną z poszkodowanych, kobietę, którą podejrzewa się o doznanie poważnego urazu głowy, natychmiast przewieziono do najbliższego szpitala. W międzyczasie wprowadzono tymczasowe objazdy dla pozostałych linii tramwajowych.

Do tego nieszczęśliwego zdarzenia doszło kiedy tramwaj obsługujący linię 17, który aktualnie był zatrzymany na przystanku Hallera i miał za zadanie kierować się w stronę ulicy Karkonoskiej, został niespodziewanie uderzony przez nadjeżdżający tramwaj linii 6. Jak donosi Młodszy Aspirant Rafał Jarząb, reprezentujący Komendę Miejską Policji we Wrocławiu, incydent ten doprowadził do skrzywdzenia dwóch osób. Pierwsza z nich to pasażerka obecna na pokładzie tramwaju linii 17, która po zdarzeniu odmówiła udzielenia jej pomocy medycznej. Druga natomiast, pasażerka tramwaju linii 6, potrzebowała pilnej interwencji medycznej. Poszkodowana kobieta została prędko przewieziona do szpitala z podejrzeniem urazu głowy, na szczęście była przytomna.

Chociaż na miejscu incydentu służby ratownicze wciąż przeprowadzają niezbędne czynności, ruch samochodowy nie jest zakłócony. Tramwaje natomiast zostały przekierowane i obecnie są prowadzone alternatywnymi trasami.