Unikalna podróż pociągiem retro po nieznanych trasach Wrocławia z Klubem Sympatyków Kolei

Unikalna podróż pociągiem retro po nieznanych trasach Wrocławia z Klubem Sympatyków Kolei

Zapraszamy na niepowtarzalną odsłonę „Kolejowe zakamarki Wrocławia” – cyklu organizowanego przez wrocławski Klub Sympatyków Kolei. Jest to czwarta edycja tego wydarzenia, które umożliwia podróżowanie historycznymi pociągami pod okiem przewodnika. Wyjątkowość tej eskapady polega na odbywaniu trasy m.in. po fragmentach linii kolejowych w granicach wrocławskiego węzła, które są zazwyczaj niedostępne dla regularnej komunikacji pasażerskiej. Dołączając do naszej ekscytującej wyprawy, uczestnicy będą mieć szansę odkryć Dolny Śląsk i jego stolicę z zupełnie nowej perspektywy.

Jak informuje Michał Wychodil, rzecznik prasowy Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu, ten projekt jest unikalny na swoim tle. To pierwsza inicjatywa, dzięki której pasażerowie mogą słuchać opowieści przewodnika o historii mijanych miejsc zarówno podczas jazdy pociągiem, jak i podczas krótkich postojów na peronie. W ten sposób, biorący udział w wyprawie mogą zgłębiać historię Wrocławia i historię lokalnej kolei, odkrywając przy tym wiele interesujących faktów.

Wychodil zachęca także do zapoznania się z różnorodnością proponowanych tras, które biegną m.in. przez różne łącznice towarowe, obok unikalnych i zabytkowych budowli inżynieryjnych oraz wzgórz otaczających Towarową Obwodnicę Wrocławia. Trasa przebiega też przez najwyższe miejsce kolejowe w mieście znajdujące się nad ulicą Grabiszyńską.