Unikalne miejsce dla miłośników doskonałego dźwięku: Sound Experience Showroom otwiera swoje drzwi

Unikalne miejsce dla miłośników doskonałego dźwięku: Sound Experience Showroom otwiera swoje drzwi

W urokliwym miejscu Wrocławia, w kompleksie ceglanych budowli przy ulicy Tęczowej 7, 26 kwietnia rozpoczęła działalność wyjątkowa przestrzeń – Sound Experience: Showroom. Jest to efekt niemal dwuletniego, intensywnego procesu zaprojektowania i realizacji tego pomysłu przez DJ-a i eksperta ds. dźwięku, Michała Macewicza oraz jego współpracownika biznesowego, Igora Matusa. To miejsce stanowi hub technologii audio najwyższej klasy i jest obowiązkowym punktem na mapie wszystkich, którzy cenią sobie jakość dźwięku.

Choć sercem inicjatywy jest Showroom, twórcy od lat angażują się także w inne różnorodne projekty. Co więc znajdziemy pod adresem ul. Tęczowej 7? Jakie obszary działalności obejmuje Sound Experience, a co mają wspólnego z tym wszystkim marki NNNN i L-Acoustics? Możemy to zobaczyć dzięki relacji z dnia prasowego oraz specjalnego spotkania dla gości zaproszonych na oficjalne otwarcie przestrzeni.

Jednym z założycieli idei Sound Experience jest Michał Macewicz, DJ i specjalista od systemów nagłośnieniowych, aktywny na rynku od dwudziestu lat. Początki jego fascynacji dźwiękiem sięgają piętnastego roku życia, kiedy otrzymał od ojca-muzyka swój pierwszy system nagłośnieniowy. Z czasem zaczął modyfikować ten system i eksplorować różne innowacyjne metody na poprawę jakości dźwięku. Przez wiele lat tworzył kolejne konstrukcje, projektował obudowy, obliczał ich pojemność, dobierał odpowiednie zwrotnice i lutował przewody. Jego pasje nie ograniczały się tylko do systemów nagłośnieniowych – zainteresował się również budową organów i procesem lutowania piszczałek, co pozwoliło mu na jeszcze głębsze zrozumienie zagadnień związanych z produkcją dźwięku przez instrumenty akustyczne oraz rozwinięcie umiejętności rozpoznawania różnych częstotliwości.