Usterka torowiska na ul. Trzebnickiej powoduje zmiany w rozkładzie MPK

Usterka torowiska na ul. Trzebnickiej powoduje zmiany w rozkładzie MPK

Poranek przyniósł pasażerom MPK pewne komplikacje związane z awarią torowiska na ul. Trzebnickiej. Niesprzyjająca sytuacja wymusiła wprowadzenie objazdów dla kilku linii. Na szczęście, ruch tramwajów kierujących się do Poświętne nie uległ zmianie i odbywa się zgodnie z planem.

Prace naprawcze są w trakcie, jednak nie jest jeszcze znana ich dokładna data zakończenia. Pomimo utrudnień, kursowanie w kierunku Poświętne zachowuje swoją normalność. Korespondenci MPK donoszą, że na awaryjnym torowisku stoi tramwaj z linii 1, a bezpośrednio za nim, kolejny – z linii 16.

Sytuacja wymagała wprowadzenia modyfikacji w trasach kilku linii tramwajowych. Linie 1 i 7 teraz jadą objazdem od Dworca Nadodrze poprzez ulice: Słowiańską, Jedności Narodowej, Toruńską i Kwidzyńską, aż do pętli Kowale. Zmieniono także trasę linii 15, która teraz prowadzi od Dworca Nadodrze przez ulicę Słowiańską i Nowowiejską do pętli Stadion Olimpijski.

Tramwaje z linii 8 i 16 zostały skierowane na objazd od Dworca Nadodrze przez ulicę Słowiańską i Jedności Narodowej do pętli Kromera. W trosce o komfort podróżujących, na trasie Dworzec Nadodrze – Poświętne – Dworzec Nadodrze wprowadzono dodatkową komunikację autobusową, aby zminimalizować niedogodności związane z awarią.