WKS Śląsk Wrocław i RCKiK raz jeszcze łączą siły w akcji promującej oddawanie krwi

WKS Śląsk Wrocław i RCKiK raz jeszcze łączą siły w akcji promującej oddawanie krwi

Po raz kolejny doszło do współpracy między wrocławskim klubem piłkarskim Śląsk oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK). Celem tej kooperacji jest zachęcenie więcej osób do zostania dawcami krwi, co honorowane jest przez piłkarski klub specjalnymi zniżkami na bilety dla wszystkich dawców posiadających legitymację pierwszego stopnia.

Warto przypomnieć, że to nie jest pierwsza inicjatywa tego typu pomiędzy Śląskiem Wrocław a RCKiK. W przeszłości klub piłkarski organizował już akcje o nazwie „Trójkolorowa Krew”. Dodatkowo, podczas dnia meczowego pod stadionem Tarczyński Arena pojawiał się specjalny tzw. krwiobus. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu, ten specjalistyczny pojazd stawił się przed meczem z ŁKS Łódź, podczas którego udało się zebrać kilkadziesiąt litrów krwi. Obecna współpraca obejmuje odwiedziny członków klubu w regionalnym centrum krwiodawstwa, gdzie promowali ideę donacji krwi.

Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław wyraża swoje zadowolenie z kontynuacji współpracy z RCKiK: „Jednoczy nas krew” to wspólna akcja, która ma na celu zachęcenie nie tylko kibiców, ale wszystkich do oddawania krwi. Sam już to zrobiłem i mogę zapewnić, że każdy zdrowy człowiek może podzielić się tym cennym surowcem. Pojedyncza donacja krwi może uratować nawet kilka żyć. Co więcej, dla honorowych dawców, posiadających legitymację pierwszego stopnia, oferujemy aż 60-procentową zniżkę na bilety na mecze naszego klubu.”