WKS Śląsk Wrocław U17 zwyciężył w Centralnej Lidze Juniorek

WKS Śląsk Wrocław – drużyna nastoletnich piłkarek – triumfowała w Centralnej Lidze Juniorek, pokonując w emocjonującym meczu finałowym Górnik Łęczna 4:3. Składamy serdeczne gratulacje!

Finał rozpoczął się z wysokiego C, kiedy już w 2. minucie gry Oliwia Związek zdobyła pierwszą bramkę, stając się później kluczową postacią tego spotkania. Po upływie kolejnych 12 minut padła bramka wyrównująca dla Górnika Łęczna strzelona przez Sikorę. Następnie to Związek i ponownie Sikora wpisywały się na listę strzelców, prowadząc do remisu 2:2. Tuż przed końcem pierwszej połowy rywalizacji, zawodniczki z Łęcznej wysunęły się na pozycję lidera.

Jednak ostatnie słowo należało do Oliwii Związku. W 65. minucie meczu udało jej się zdobyć trzecią bramkę, tym samym kompletując hat-tricka. Niespełna siedem minut później umieściła piłkę w siatce po raz czwarty, zapewniając drużynie Śląska Wrocław pewne zwycięstwo. Dzięki temu nastoletnie zawodniczki z Wrocławia zdobyły tytuł mistrzyń Polski U17!