Wrocław: 15. Marsz Równości przyciąga 10 tysięcy uczestników

Wrocław: 15. Marsz Równości przyciąga 10 tysięcy uczestników

W sobotę wrocławscy mieszkańcy i sympatycy sprzymierzeni z ruchami na rzecz równości udali się na ulice swojego miasta, aby wziąć udział w 15. Marszu Równości. Jego celem było wyrażenie poparcia dla mniejszości oraz domaganie się ich większej ochrony w przestrzeni publicznej. Organizatorzy tego wydarzenia spodziewali się, że przyłączy się do nich około 10 tysięcy osób.

15. kolejna edycja Marszu Równości rozpoczęła się o godzinie 15 w sobotę na placu Wolności we Wrocławiu. Tłum składający się z około 10 tysięcy osób zgromadził się na miejscu zgodnie z zapowiedziami organizatorów i ruszył przez ulice miasta.

Organizatorzy wydarzenia przedstawili różnorodne postulaty, wśród których znalazły się m.in. dostęp do aborcji oraz rzetelnej edukacji seksualnej w szkołach. Z entuzjazmem przekonywali oni, że nie można zatrzymać marszu ani uporu walczących o równe prawa dla wszystkich: „Tego marszu nie da się zatrzymać! Naszego uporu w walce o równe prawa dla wszystkich nie da się zatrzymać. Naszej nadziei, że tę walkę wygramy, nie da się stłumić!” – głosili inicjatorzy wydarzenia.