Wrocław na drugim miejscu w rankingu potencjału inwestycyjnego polskich miast według najnowszego badania BEAS

Wrocław na drugim miejscu w rankingu potencjału inwestycyjnego polskich miast według najnowszego badania BEAS

Wrocław, znany jako jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miejsc dla inwestorów w regionie Europy Środkowej, nie przestaje zaskakiwać swoim imponującym tempem rozwoju. Zgodnie z najświeższymi danymi z badania Business Environment Assessment Study (BEAS), to miasto zdobyło drugą pozycję, otrzymując ocenę 7,9 na 10 możliwych punktów, w rankingu oceniającym potencjał inwestycyjny polskich aglomeracji. Swoją reputację buduje na otwartości na biznes, co przyciąga wiele prestiżowych firm krajowych, a także przekonuje zagranicznych inwestorów do uznania Wrocławia za jedną z najatrakcyjniejszych lokacji inwestycyjnych w Europie.

Przygotowanie czwartej edycji raportu BEAS powierzono firmom Antal i Cushman & Wakefield przy współpracy z Baker McKenzie, PAIH, Pracodawcami RP, Pro Progressio oraz Vastint. Raport pozwala spojrzeć na plany inwestycyjne liderów biznesu w polskich miastach na lata 2023-2025. Polska od jakiegoś czasu nie tylko utrzymuje, ale również umacnia swą pozycję jako lider w przyciąganiu inwestycji, zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

Wrocław to także ważny ośrodek akademicki, którego uczelnie każdego roku edukują około 105 tys. studentów. Wśród nich jest Politechnika Wrocławska, jedna z najważniejszych uczelni technicznych w kraju. Czwarta edycja badania BEAS oceniła potencjał edukacyjny miasta na 7,9/10 – najwyższą notę spośród wszystkich analizowanych miast. Dzięki silnej bazie intelektualnej, nowoczesnym laboratoriom i zaawansowanej infrastrukturze technologicznej, Wrocław jest najchętniej wybieranym miejscem w Polsce dla centrów badawczo-rozwojowych oraz tzw. Knowledge Process Outsourcing.