Port Lotniczy Wrocław świeci sukcesem: rekordowa liczba obsłużonych pasażerów w pierwszym kwartale 2024 roku

Port Lotniczy Wrocław świeci sukcesem: rekordowa liczba obsłużonych pasażerów w pierwszym kwartale 2024 roku

Aż 758 815 pasażerów skorzystało z usług Portu Lotniczego we Wrocławiu w pierwszych trzech miesiącach 2024 roku. To oznacza, że liczba ta wzrosła o 22 procent w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim. Znakomity sezon zimowy podkreślił marszowy rekord w ilości obsłużonych podróżnych. Dodatkowo, coraz większą popularnością cieszą się takie usługi jak salon Executive Lounge oraz VIP & Business Services, dostępne na terenie portu.

Wysokie wyniki za pierwszy kwartał 2024 roku można przypisać przede wszystkim atrakcyjnemu rozkładowi lotów, obejmującemu wiele nowych tras, a także rosnącej popularności regularnych połączeń oferowanych przez lotnisko. W styczniu, lutym i marcu nie brakowało lotów, które były zapełnione w ponad 90 procentach, a czasami nawet były całkowicie pełne. To świetna wiadomość nie tylko dla linii lotniczych, ale także dla samego Portu Lotniczego Wrocław.

– Zawsze cieszymy się ze stale rosnącej liczby operacji lotniczych i pasażerów. Szczególnie że w marcu udało nam się obsłużyć ponad 280 tysięcy podróżnych. Jednak teraz skupiamy się na przygotowaniach do nadchodzącego sezonu letniego, który z pewnością przyniesie nam wiele wyzwań. Nasze prognozy są jednoznaczne – to będzie rekordowe lato dla Portu Lotniczego Wrocław. Kilka dni temu wdrożyliśmy letni rozkład lotów i nie możemy doczekać się jego realizacji. Naszym celem jest utrzymanie obecnej dynamiki wzrostu w kolejnych miesiącach, co pozwoli nam obsłużyć około 4,5 miliona pasażerów w tym roku – mówi Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.