Aresztowany za zniszczenie mienia: 55-latek rozbija szybę w komisariacie na Wrocławskim osiedlu

Aresztowany za zniszczenie mienia: 55-latek rozbija szybę w komisariacie na Wrocławskim osiedlu

Zaskakujące wydarzenie miało miejsce na terenie Komisariatu Policji Wrocław Osiedle. Mężczyzna, który okazał się być pod wpływem alkoholu, wtargnął na komisariat z młotkiem w ręku i zniszczył szybę w drzwiach. Do incydentu doszło 5 kwietnia, tuż przed godziną 16, w budynku policji mieszczącym się przy ulicy Kiełczowskiej 15 we Wrocławiu.

Alarmujący dźwięk dochodzący z poczekalni sprawił, że funkcjonariusze natychmiast przerwali swoje obowiązki, aby dowiedzieć się, co jest źródłem niepokoju. P.o. Komendanta KP Wrocław Osiedle, st. asp. Tomasz Pałasiński, razem ze swoim zastępcą kom. Dariuszem Wareckim ruszyli w kierunku recepcji. Po otwarciu drzwi zabezpieczonych kodem natrafili na mężczyznę w średnim wieku stojącego z młotkiem w ręku.

Na miejscu szybko dostrzegli popękaną szybę w drzwiach – wynika z raportu opublikowanego przez wrocławską policję. Napastnik, 55-letni mężczyzna, został zatrzymany niemal natychmiast po incydencie. Za swoje działania, które zostały zakwalifikowane jako uszkodzenie mienia, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.