Wrocław: Pożar w budynku przy ulicy Curie-Skłodowskiej

Wrocław: Pożar w budynku przy ulicy Curie-Skłodowskiej

We Wrocławiu, na ulicy Curie-Skłodowskiej, doszło do pożaru w jednym z budynków mieszkalnych. Informacja o zdarzeniu dotarła do straży pożarnej w piątkowy wieczór, 23 czerwca, dokładnie o 22.32. W wyniku pożaru klatka schodowa w jednym z tzw. sedesowców została wypełniona dymem, a powietrze nabrało zapachu przypominającego spaleniznę.

Aby opanować sytuację, na miejsce wysłano pięć zastępów straży pożarnej. Jak przekazał dyżurny odpowiedzialny za koordynowanie działań, trwają prace nad ustaleniem przyczyny zdarzenia oraz oceną zagrożenia dla mieszkańców budynku. Na chwilę obecną nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych w wyniku pożaru. Niemniej jednak, w zależności od wyników rozpoznania sytuacji przez strażaków, możliwe jest podjęcie decyzji o ewentualnej ewakuacji lokatorów budynku.

Ekipy straży pożarnej są w pełnej gotowości, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i szybko zareagować na rozwijającą się sytuację. Dokładne przyczyny zdarzenia oraz ewentualne konsekwencje dla mieszkańców i budynku będą znane po zakończeniu prac przez strażaków oraz przeprowadzeniu niezbędnych ekspertyz.