Wrocławianie aktywnie przygotowują się do obchodów Światowego Dnia Ziemi

Wrocławianie aktywnie przygotowują się do obchodów Światowego Dnia Ziemi

Chociaż Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest dopiero w najbliższy poniedziałek, mieszkańcy Wrocławia już od weekendu biorą udział w różnorakich akcjach sprzątania swojego miasta. Wszyscy chętni do przyłączenia do tych inicjatyw są nadal mile widziani.

Sprzątanie Jazu Opatowickiego, doliny rzeki Ślęzy oraz parków, skwerów, zieleńców i placów zabaw na Złotnikach to tylko niektóre z działań podjętych przez mieszkańców Wrocławia od rana. Aktywny udział w akcjach sprzątania co roku podejmuje także Andrzej Kozdrowicki, który podkreśla znaczenie tego typu działań: „Nasza misja polega na ratowaniu świata i zapobieganiu zagładzie naszej planety. Moje dzieci już tak przyzwyczaiły się do sprzątania, że podnoszą każdy papierek.”

Miejscowe centra handlowe – Wroclavia i Magnolia – również postanowiły uczcić nadchodzące święto Ziemi, organizując różnego rodzaju działania dla najmłodszych do godziny 18:00. W programie znalazły się warsztaty edukacyjne dla dzieci, zbiórki trudnych w utylizacji odpadów oraz akcja polegająca na wymianie śmieci na sadzonki drzew. Odwiedzający te miejsca mają również okazję dowiedzieć się, jak unikać marnowania jedzenia i dlaczego warto pić wodę prosto z kranu.