Wrocławska influencerka i jej partner skazani za znęcanie się nad psem

Wrocławska influencerka i jej partner skazani za znęcanie się nad psem

We wrocławskim sądzie zapadł prawomocny wyrok w sprawie znanej influencerki Kamili J. oraz jej życiowego partnera. Oboje zostali skazani za okrutne traktowanie swojego psa, buldożki francuskiej o imieniu Suzi. Informację tę podała na swoim profilu na Facebooku Ekostraż, organizacja zwalczająca przestępstwa przeciwko środowisku.

Sąd wymierzył surową karę dla oskarżonych: 10 miesięcy ograniczenia wolności, które będzie realizowane poprzez wykonanie nieodpłatnych prac społecznych, takich jak sprzątanie ulic. Został wyznaczony limit 30 godzin miesięcznie. Dodatkowo Kamila J. razem ze swoim partnerem zobligowani są do wpłaty 4 tysięcy złotych nawiązki, która ma zostać przekazana na konto Ekostraży, a środki przeznaczone zostaną na ratowanie zwierząt. Sąd wydał także nakaz pięcioletniego zakazu posiadania psów i kotów.

Influencerka, pomimo tragicznego stanu swojego psa, regularnie publikowała jego zdjęcia w mediach społecznościowych. Swoje działania próbowała usprawiedliwiać argumentem, że „robią kasę na psie”, sugerując, że zwierzę nie cierpi. W obronie Kamili J. stanęli też inni wpływowi influencerzy, a nawet matka oskarżonej, która napisała list do Ekostraży, zapewniając, że pies nie był zagłodzony.