Nowa ścieżka spacerowa i rowerowa nad Oławą będzie gotowa na wakacje!

Nowa ścieżka spacerowa i rowerowa nad Oławą będzie gotowa na wakacje!

Planowane jest, że podczas wakacyjnego wypoczynku mieszkańcy Wrocławia będą mogli cieszyć się nowo wytyczoną ścieżką wzdłuż rzeki Oławy. To efekt realizacji projektu wartego 669 tysięcy złotych, który zakłada stworzenie 500-metrowej ścieżki dla pieszych i rowerzystów. Trasa będzie prowadzić od kładki Siedleckiej aż do ulicy Młodej, znajdującej się na Przedmieściu Oławskim.

Inicjatywa zagospodarowania terenu dla ścieżki pojawiła się dzięki propozycjom mieszkańców miasta we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim za rok 2020. Według planów, do końca maja, na zlecenie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu ma powstać blisko półkilometrowy ciąg pieszo-rowerowy o szerokości sięgającej od 2,5 do 3 metrów.

W układzie przestrzennym trasy przewidziano nasadzenie 13 drzew oraz stworzenie miejsc do relaksu. Przy każdym z nich znajdować się będą ławki, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci. Projekt inwestycji obejmuje również prace przy renowacji nasypu oraz montaż balustrad dla bezpieczeństwa użytkowników ścieżki.