Wrocławska mennica padła ofiarą przestępczego ataku – kradzież sztabki złota

Wrocławska mennica padła ofiarą przestępczego ataku – kradzież sztabki złota

Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji, w obiekcie na ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do zuchwałego przestępstwa. Wtorek, 9 stycznia podczas godzin popołudniowych, około godziny 15, to czas i miejsce, w którym sprawca dokonał napadu. Jak sugerują nieweryfikowane jeszcze przez policję doniesienia, agresor wszedł do mennicy, zaatakował pracującego tam ochroniarza i ukradł sztabkę złota.

Wrocławska straż prawa potwierdziła fakt zaistnienia sytuacji o naturze kryminalnej w wymienionym miejscu. Niemniej jednak, nie udostępniono na ten moment więcej detali dotyczących tej zdarzenia. Mężczyzna odpowiedzialny za zdarzenie pozostaje na wolności, a policja poświęca wszystkie siły na jego odnalezienie i doprowadzenie do odpowiedzialności.

Młodszy aspirant Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu potwierdza, że w toku są czynności mające na celu ustalenie miejsca pobytu sprawcy tej kradzieży. Nie jest jednak w stanie udzielić więcej informacji na ten temat – jak podkreśla, z uwagi na dobro śledztwa, nie może ujawnić więcej szczegółów.