Planowane prace remontowe na wrocławskich Mostach Uniwersyteckich i Piaskowym

Planowane prace remontowe na wrocławskich Mostach Uniwersyteckich i Piaskowym

Wrocław kontynuuje modernizację swojego infrastrukturalnego dziedzictwa, przechodząc od remontu mostów Pomorskich do gruntownej renowacji Mostów Uniwersyteckich. Te ostatnie dotknięte zostały przez korozję, a ich duża potrzeba renowacji spowodowała, że prace mają ruszyć najpóźniej na wiosnę.

Funkcjonariusz Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, Tomasz Jankowski, przekazał informacje na temat planowanych prac. Szczegółowy plan obejmuje między innymi wymianę nawierzchni chodników, uzupełnienie brakujących elementów poręczy oraz dogłębne czyszczenie różnych komponentów mostu. Podkreślił:

„Na początku stycznia ogłosimy przetarg na remont obu Mostów Uniwersyteckich – północnego i południowego. Wybrany wykonawca będzie miał 18 miesięcy na zrealizowanie projektu od momentu podpisania kontraktu. Inwestycja obejmuje także prace antykorozyjne, które muszą być wykonane w odpowiednich warunkach atmosferycznych i będą realizowane w dwóch etapach.”

Tymczasem planowane są również prace remontowe na pobliskim moście Piaskowym.

„Remont na Mostach Piaskowych obejmuje różne aspekty, w tym wymianę płyty pomostowej, prace antykorozyjne i wzmocnienie konstrukcji, aby zwiększyć jej nośność do 40 ton. W ramach projektu przewidziana jest także renowacja sieci trakcyjnej i wymiana torowiska tramwajowego.”

Aktualnie trwają prace projektowe, które mają zakończyć się w drugim kwartale tego roku. Po ich zakończeniu zostanie ogłoszony przetarg na prace remontowe na Moście Piaskowym.