Wrocławska Symfonia: Kompozycje, które leczą duszę i ciało

Wrocławska Symfonia: Kompozycje, które leczą duszę i ciało

Wrocławska Symfonia jest unikalną inicjatywą koncertową, stworzoną z myślą o dostarczeniu słuchaczom unikalnych doświadczeń muzycznych i napełnieniu ich po brzegi życiodajną energią. Ten projekt muzyczny, rodem z Wrocławia, jest dziełem lokalnego kompozytora – Wiesława Małuchy. Małucha to laureat Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego organizowanego przez Akademię Muzyczną w Wiedniu w 2022 roku. Jego kompozycje mają na celu promować kulturę Wrocławia i całego Dolnego Śląska.

Wrocławska Symfonia nie narusza tradycji muzyki klasycznej, ale skupia się na tych jej aspektach, które mają wpływ na samopoczucie człowieka. Większość jej utworów charakteryzuje się niebanalnymi melodyjnymi pomysłami, czystą harmonią oraz pięknym brzmieniem instrumentów. Te elementy przekładają się na możliwość pełnego relaksu dla słuchaczy i dają im szansę na odkrywanie nowych, nieznanych dotąd sfer muzycznej ekspresji. Wszystko to sprawia, że muzyka ta działa leczniczo na ciało i duszę człowieka, co potwierdzają liczne opinie jej wielbicieli.

Każdy z nas potrzebuje w swoim życiu muzyki, która dodaje sił i pozwala się odprężyć. To właśnie ta muzyka pozwala nam dotrzeć do naszego wewnętrznego rytmu i harmonii, osiągając tym samym spokój ducha i pełną zgody z otaczającym nas światem. Dzieląc ze sobą te pozytywne emocje podczas koncertów, ludzie mają szansę przełamać własne bariery nieśmiałości i złagodzić napięcia – tak mówią twórcy i wykonawcy Wrocławskiej Symfonii.

Już teraz możemy spróbować tej muzycznej terapii podczas koncertów we Wrocławiu – kompozycje Wiesława Małuchy były już prezentowane w NFM, Sali Koncertowej Radia Wrocław, Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Oratorium Marianum, Synagodze pod Białym Bocianem czy Klubie Garnizonowym. Poza granicami miasta miały także miejsce koncerty w Filharmonii Dolnośląskiej i Zielonogórskiej, na Uniwersytecie w Poznaniu, w Bazylice w Wambierzycach oraz w pałacach Staniszów, Pakoszów i Wojanów oraz zamku Korzkiew niedaleko Krakowa.