Oleksandr Usyk, obrońca trzech pasów, przygotowuje się do walki na Dolnym Śląsku

Oleksandr Usyk, obrońca trzech pasów, przygotowuje się do walki na Dolnym Śląsku

Mistrz boksu wagi ciężkiej, Oleksandr Usyk, od kilku tygodni intensywnie trenuje na terenie Dolnego Śląska. Ukraiński zawodnik przygotowuje się do zaplanowanej na 26 sierpnia gali bokserskiej z Danielem Dubois, która odbędzie się na Tarczyński Arena we Wrocławiu. Do tej pory Usyk nie zdradzał żadnych informacji na temat swojej rutyny treningowej oraz nie podał, kto pomaga mu w sparingach. Teraz jednak postanowił uchylić rąbka tajemnicy i podzielić się pewnymi szczegółami.

Usyk od jakiegoś czasu trenuje w miejscowościach Karpacz oraz Podgórzyn, które zostały przez niego wybrane ze względu na sprzyjający klimat i korzystne warunki atmosferyczne, jak również ze względu na bliskość do Wrocławia. Tomasz Stanek, razem z bratem prowadzący Ski Vegas Stanek Race Academy, zadbał o odpowiednie zaplecze dla sportowca. Na pytanie dziennikarzy Super Expressu dotyczące samopoczucia podczas pobytu na Dolnym Śląsku, Usyk odpowiedział:

Czuje się tu naprawdę dobrze. Organizacja jest profesjonalna a atmosfera fantastyczna. Wszyscy ludzie, z którymi mamy kontakt są bardzo zaangażowani i wspierają nas w treningach. Jestem wdzięczny za tak ciepłe przyjęcie.