Wybuch pożaru w pociągu na stacji kolejowej w Sędzisławiu

Wybuch pożaru w pociągu na stacji kolejowej w Sędzisławiu

W miejscowości Sędzisław doszło do zdarzenia, które wymagało interwencji służb ratunkowych. W nocy 22 czerwca, tuż po godzinie 21, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze otrzymał zgłoszenie o pożarze w pociągu znajdującym się na stacji kolejowej Sędzisław. Według informacji przekazanych przez strażaków, przyczyną tego niebezpiecznego zdarzenia było prawdopodobnie zwarcie w instalacji elektrycznej.

Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano jednostki Straży Pożarnej, które rozpoczęły akcję gaśniczą. Na szczęście, pomimo groźnego wyglądu sytuacji, nie odnotowano żadnych ofiar ani osób poszkodowanych w wyniku pożaru. Pociąg został ewakuowany i teren zabezpieczony przez strażaków.

Zebrane informacje wskazują, że źródłem pożaru była lokomotywa pociągu. Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Marciszowa, którzy również uczestniczyli w akcji ratowniczej, potwierdzili ten fakt. Jak wyjaśnili, 22 czerwca około godziny 21:20 ich jednostka otrzymała wezwanie do udziału w gaszeniu płonącej lokomotywy elektrycznej na stacji w Sędzisławiu.

Akcja strażaków przebiegła sprawnie i pożar został szybko opanowany. Obecnie trwają prace nad ustaleniem dokładnej przyczyny zdarzenia oraz oceną ewentualnych szkód powstałych w wyniku pożaru.