Wyjątkowy piknik historyczny pełen atrakcji na Zamku Kliczków

Wyjątkowy piknik historyczny pełen atrakcji na Zamku Kliczków

Piknik o historycznym charakterze czeka na wszystkich odwiedzających Zamek Kliczków podczas trwającego weekendu aż do niedzieli. Jak zauważa Tomasz Kopczyński, dyrektor tej historycznej twierdzy, teren zamku jest wypełniony różnorodnymi stoiskami, arenowymi boiskami dla rycerzy i jeździeckimi ścieżkami.

„Zapewniamy różnorodne atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Są tutaj stoiska związane ze strażą pożarną czy Wojskiem Polskim, ale również przewidzieliśmy pokazy związane z historią” – dodaje dyrektor. „Dodatkowo można odwiedzić stragany prezentujące starodawne rzemiosło, podziwiać ptaki drapieżne oraz obejrzeć pokazy jeździectwa, które stanowią integralną część historii zamku.”

Wśród gości pikniku znalazł się Andrzej Miżdal, który przed laty wcielał się w filmie w rolę lekarza na terenie kliczkowskiego zamku. „Służę w wojsku i wiem, że ten zamek kiedyś pełnił funkcję jednostki wojskowej” – mówi Miżdal. „Kiedyś statystowałem tu na potrzeby filmu 'Komisja Morderstw’ z Pawłem Małaszynskim. To było niesamowite doświadczenie”.

Marek Janczyszyn, który opiekuje się jednym ze stoisk Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej w Kliczkowie, podkreśla wartość odwiedzin zamku. „To doskonały punkt startowy do dalszego odkrywania tej malowniczej okolicy” – zaznacza.