Wypadek na trasie S8 na odcinku Warszawa – Wrocław: blokada drogi po zdarzeniu z udziałem TIR-a

Wypadek na trasie S8 na odcinku Warszawa – Wrocław: blokada drogi po zdarzeniu z udziałem TIR-a

Na trasie S8, prowadzącej do Wrocławia, doszło do poważnego wypadku. TIR wypadł z drogi i wpadł do rowu. Sytuacja ta wydarzyła się między węzłami Oleśnica Wschód i Szczodrów. Ten tragiczny incydent skutkował śmiercią jednej osoby oraz ranami drugiego uczestnika. Zostały wprowadzone objazdy, a utrudnienia mogą potrwać przez następne kilka godzin.

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 5:00 na trasie łączącej Warszawę z Wrocławiem. TIR stracił kontrolę nad pojazdem na odcinku między węzłami Oleśnica Wschód i Szczodrów, co doprowadziło do jego wypadnięcia z drogi i uderzenia w rów. Wynikiem tego była blokada jezdni prowadzącej do Wrocławia. Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowali, że jedna osoba nie przeżyła tego tragicznego zdarzenia, podczas gdy druga doznała obrażeń.

W wyniku tej sytuacji, pojazdy poruszające się w kierunku Wrocławia od strony Warszawy muszą korzystać z objazdu przez węzeł Szczodrów. Policja przewiduje, że utrudnienia na miejscu wypadku mogą potrwać kilka godzin.