Wysadzali bankomaty i wykradali gotówkę

Wysadzali bankomaty i wykradali gotówkę

Policjanci z Dolnego Śląska i Wielkopolski ujęli mężczyznę, który uważany jest za przywódcę gangu przestępczego. Prawdopodobnie był on odpowiedzialny za zdetonowanie wielu bankomatów na trzech terytoriach. W celu jego identyfikacji wysłano biuletyn poszukiwawczy.

Od sierpnia 2021 roku do maja 2022 roku funkcjonariusze z Dolnego Śląska i Wielkopolski ujęli trzy osoby związane z organizacją przestępczą, która pobierała pieniądze z bankomatów. Jednak prowodyr do niedawna pozostawał na wolności.

Okazało się, że szefem był 42-latek, który na stałe mieszkał za granicą i tylko sporadycznie odwiedzał kraj. Dobrze się ukrywał, a policja wielokrotnie nie mogła go schwytać. W końcu jego szczęście się skończyło.

Dokonując kradzieży, stosowali tzw. technikę wybuchową, która polega na zdetonowaniu bomby, a następnie zabraniu znajdujących się w niej pieniędzy. W ten sposób dochodziło nie tylko do zaboru łupów, ale także do znacznych zniszczeń w okolicznej infrastrukturze – dodał Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.