Nowe latarnie we Wrocławiu przestały działać!

Nowe latarnie we Wrocławiu przestały działać!

Nowe latarnie na ulicy Pilczyckiej od kilku miesięcy są niefunkcjonalne. Poprosiliśmy Tauron Nowe Technologie S.A. o wypowiedź na temat zaistniałej sytuacji.

W październiku Tauron wymienił latarnie uliczne na wrocławskim Kozanowie. Jednak od dwóch miesięcy żadna z lamp nie działa. Teraz mamy grudzień, a brak latarni sprawia, że mieszkańcy okolicy, szczególnie ulicy Pilczyckiej, muszą wybierać między wychodzeniem na zewnątrz po ciemku, co może prowadzić do upadków i urazów, a pozostaniem w domach po godzinie 16, kiedy jest już ciemno. Problem ten został zgłoszony przez jednego z mieszkańców.

Budynki przy ulicy Pilczyckiej należą do spółdzielni mieszkaniowej Energetyk, a Tauron Nowe Technologie S.A. wymienia tam latarnie od czerwca 2022 roku.

Otrzymaliśmy informację od naszych współpracowników z biura oświetlenia we Wrocławiu, że TAURON Nowe Technologie zajął się już wszystkimi problemami zgłoszonymi przez SM Energetyk przy ul. Pilczyckiej. Pozostało jedynie kilka pojedynczych punktów, które powinny zostać naprawione do wtorku, 20 grudnia – oświadczył rzecznik.