Park linearny znalazł się na liście inwestycji obywatelskich

Park linearny znalazł się na liście inwestycji obywatelskich

Po okresie czterech lat Park Linearny we Wrocławiu na Partynicach został wreszcie oświetlony. Pomysł inwestycji zaproponowali okoliczni mieszkańcy, którzy zgłosili plan do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego w 2020 roku. W związku z tym mieszkańcy mogą teraz korzystać z ciągu pieszo-rowerowego po zachodzie słońca.

W 2018 roku wrocławska dzielnica Partynice dostała dodatek w postaci Parku Liniowego, który miał 3,5 km ścieżki dla pieszych i rowerzystów. Była ona jednak ograniczona do godzin dziennych, ponieważ nie było w niej oświetlenia. Zadbano o to w 2020 roku, kiedy to wrocławianie zgłosili do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego projekt o nazwie „Niech stanie się światło”. Po uzyskaniu 3 486 głosów za jego przyjęciem projekt został zrealizowany.

Widać, że wyniki już nadeszły! Po dwóch latach zbierania materiałów zadanie zostało zakończone. Wzdłuż ścieżki o długości ponad trzech kilometrów, na której znajduje się siedem terenów edukacyjnych, ustawiono oświetlenie. Ustawiono 168 lamp – 162 usytuowane na ziemi i sześć podłączonych do słupów.