Nowa sieć fast food założy we Wrocławiu swoją filię!

Nowa sieć fast food założy we Wrocławiu swoją filię!

Restaurant Brands International i McWin są właścicielami sieci jadłodajni typu fast food, która planuje rozpocząć działalność w Polsce. Pierwsze restauracje „Popeyes” będą gotowe do prowadzenia działalności do 2023 roku. Ponadto, na polską bazę firmy wybrano Wrocław.

Wprowadzenie „Popeyes” do Polski będzie równoczesne z rozwojem sieci „BurgerKing”. Dzieje się tak, ponieważ obie restauracje należą do tego samego przedsiębiorstwa, które zamierza otworzyć do 600 dodatkowych lokalizacji zarówno w Polsce, jak i w Czechach.

Firma uznała Wrocław za atrakcyjną lokalizację dla swojego nowego polskiego oddziału, ale dokładna lokalizacja jednostki nie została jeszcze ustalona. Wyjaśniono, że filia będzie obsługiwać klientów zarówno z Polski, jak i z Czech.

Choć marka nie jest zbyt rozpoznawalna w naszym kraju, to ugruntowała swoją obecność w ponad 30 narodach z ponad 3 800 placówkami.

Menu w Popeyes Famous Fried Chicken & Biscuits jest takie samo od czasu otwarcia w 1972 roku. Restauracja serwuje marynowanego pikantnego kurczaka (który jest marynowany przez 12 godzin), polędwicę drobiową i smażone krewetki z nowoorleańskim twistem. Pierwszy sklep Popeyes oparty na franczyzie rozpoczął działalność w Luizjanie w 1976 roku.