Z nowego przystanku kolejowego pociągi pojadą nawet do Czech

Z nowego przystanku kolejowego pociągi pojadą nawet do Czech

Dobiega końca budowa stacji kolejowej Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach. Już 8 czerwca zatrzymają się tu pierwsze pociągi jadące z Wrocławia do Czech. Dodatkowo tego samego dnia planowane jest otwarcie nowej plaży na szczycie Dzikowca Wielkiego. Bacówka na szczycie zapewni zimne napoje, piwo, kiełbaski i pamiątki, a także wspaniały widok na góry i potencjalnie nawet Sky Tower we Wrocławiu, o ile pozwoli na to pogoda.

Różne lokale gastronomiczne, takie jak Chatka Vladka i Chata Dzika, znajdują się u podnóża góry, podczas gdy wieża widokowa i wcześniej zamknięta bacówka znajdują się na szczycie góry. Chata ta, wraz z pobliską plażą z hamakami i leżakami, ma stać się kolejną atrakcją dla turystów wiosną i latem 2023 roku.

Jak podają Polskie Linie Kolejowe, stacja Boguszów-Gorce Dzikowiec posiada peron jednokrawędziowy. Wymiary i elewacja obiektu umożliwią pasażerom łatwe wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Stacja zostanie wyposażona w wiaty, miejsca siedzące oraz dobrze wyeksponowane oznakowanie i tablice informacyjne. Jasne, energooszczędne oświetlenie LED zapewni bezpieczną podróż w nocy. Stacja będzie dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej dzięki rampom. Dodatkowo przy stacji dostępne będą stojaki na rowery.