Za kulisami kręcenia efektów specjalnych w filmie The Partisan

Za kulisami kręcenia efektów specjalnych w filmie The Partisan

W malowniczej Bystrzycy Kłodzkiej, niektórzy mieli niecodzienną szansę obserwowania procesu tworzenia filmu The Partisan, opowiadającego o życiu polskiej agentki służb specjalnych brytyjskich, Krystyny Skarbek. Podczas realizacji zdjęć, naocznym świadkom udało się zobaczyć widowiskowe efekty pirotechniczne. Ekipa filmowa pracowała z wykorzystaniem broni i materiałów wybuchowych, które wprowadzały oszałamiające efekty zarówno w scenach filmu, jak i podczas ich nagrywania.

Efekty pirotechniczne stanowią istotną część realizacji filmu The Partisan, który toczy się głównie w miejscowości Bystrzyca Kłodzka, imitującej atmosferę francuskiego miasteczka z czasów II wojny światowej. Lokalni mieszkańcy, będąc widzami z bliska, mogli doświadczyć na własne oczy oraz uszy huki strzelanin, wystrzałów z broni palnej oraz eksplozji bomb, które przyciągały uwagę i wnosiły autentyczność do tego historycznego obrazu.

Film jest hołdem dla odważnej Krystyny Skarbek oraz jej pracy jako agentki brytyjskiego wywiadu. Sceny z efektami pirotechnicznymi były realizowane przede wszystkim w godzinach popołudniowych oraz nocnych – od 16:00 do 4:00 nad ranem, co dawało realistyczny odbiór działań wojennych. Mieszkańcy Bystrzycy Kłodzkiej mogli słyszeć nieprzerwanie huki strzałów z broni palnej oraz eksplozje bomb. Warto dodać, że efekty dźwiękowe takich zjawisk były osiągane za pomocą sprężonego powietrza, zapewniając bezpieczne i kontrolowane źródło hałasu.