Zagrożony zdrowotnie pasażer zmusza samolot do awaryjnego lądowania we Wrocławiu

Zagrożony zdrowotnie pasażer zmusza samolot do awaryjnego lądowania we Wrocławiu

Boeing 737 należący do linii lotniczych Ryanair musiał wykonać awaryjne lądowanie we Wrocławiu. Maszyna wystartowała z gdańskiego lotniska im. Lecha Wałęsy o godzinie 16, a planowany czas lądowania w Podgoricy (Czarnogóra) to godzina 18:20. Po zrywając się z ziemi, samolot po krótkim locie pomiędzy Gdańskiem a Lęborkiem skierował się na południowy zachód.

Przebieg lotu od początku nie był typowy, gdyż na wysokości Szczecina Boeing zmienił kierunek i udał się na południe. Ostatecznie pilot maszyny, jeszcze przed dotarciem do Brzegu Dolnego, zdecydował się na kolejną zmianę trasy i zawrócił w stronę Legnicy. Następnie skierował się do Wrocławia, gdzie samolot awaryjnie wylądował na miejscowym lotnisku o godzinie 17:29.

W dniu 12 czerwca przymusowe lądowanie na terenie Wrocławia wynikało ze złego samopoczucia jednego z pasażerów pokładu. Bezpośrednio po dotknięciu ziemi przez samolot, na lotnisku na niego czekała ekipa medyczna. Te informacje przekazała portalowi rzeczniczka Ryanair, Alicja Wójcik-Gołebiowska. Awaryjne lądowanie Boeinga 737 wywołało duże zainteresowanie i obawy, jednak skończyło się szczęśliwie zarówno dla pasażerów, jak i załogi samolotu.