Zapadł wyrok dotyczący znęcania się nad dziećmi

Zapadł wyrok dotyczący znęcania się nad dziećmi

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej złożył w prokuraturze doniesienie w sprawie złego traktowania małoletnich w rodzinnym domu dziecka prowadzonym przez Fundację Happy Kids w Wałbrzychu. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu uznał Ewę B. i Bartosza B. za winnych znęcania się nad dziewięciorgiem dzieci, ale od tego wyroku można się jeszcze odwołać.

Pracownicy wałbrzyskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS) zwrócili uwagę prokuratury na to, co dzieje się wewnątrz domu jednorodzinnego przy ulicy Burczykowskich w Wałbrzychu. Pracownicy jednak nie chcą dalej rozmawiać o sytuacji. Prokuratura przyjęła podejrzenia MOPS-u i postawiła zarzuty Ewie B. i Bartoszowi B., odpowiednio dyrektorowi i asystentowi dyrektora, za znęcanie się nad młodzieżą pozostającą pod ich opieką od ponad trzech lat.

Sąd uznał, że winni są ci, którzy zarządzali domem dziecka. Ustalono, że dzieci doznawały przemocy z rąk opiekunów. Ewa i Bartosz B. znęcali się słownie i fizycznie nad dziećmi – krzyczeli, używali przekleństw, a także popychali je i uderzali.

Sąd skazał oskarżonych na 10 miesięcy pozbawienia wolności, oddanych w zawieszenie na okres 3 lat.