Zapowiedź 12. Europejskiej Nocy Literatury w Wrocławiu

Zapowiedź 12. Europejskiej Nocy Literatury w Wrocławiu

Wrocławskie środowisko literackie z niecierpliwością oczekuje na 12. odsłonę Europejskiej Nocy Literatury. Jest to jedno z najbardziej cenionych przez mieszkańców i gości miasta wydarzeń kulturalnych, które tym razem zaplanowano na 19 sierpnia. Miejscem organizacji imprezy będzie osiedle Huby.

Sylwia Chutnik, ceniona polska pisarka, feministka i aktywistka społeczna, została poproszona o pełnienie roli kuratorki tegorocznej edycji wydarzenia. To właśnie ona odpowiada za dobór tekstów, które tym razem będą krążyły wokół tematu „GABINET OSOBLIWOŚCI”.

Koncept Europejskiej Nocy Literatury jest od początku jego powstania niezmienny: dziesięć fragmentów z dziesięciu różnych książek jest interpretowanych przez dziesięć znaczących postaci polskiego świata kultury. Wyjątkowość tego wydarzenia polega również na tym, że odczyty mają miejsce w dziesięciu różnych zakątkach danego osiedla we Wrocławiu.

Od 2018 roku organizatorzy zdecydowali się na wprowadzenie kuratora lub kuratorki, którzy są odpowiedzialni za koncepcję programową wydarzenia. W przeszłości tę rolę pełnili: Michał Nogaś, Justyna Sobolewska, Max Cegielski, Anna Dziewit-Meller oraz Michał Rusinek. Teraz do tego grona dołączyła Sylwia Chutnik, która ma za zadanie przygotować literacki program 12. edycji imprezy.