Zapowiedź nowego systemu kontroli prędkości we Wrocławiu: liczne naruszenia na autostradzie A4

Zapowiedź nowego systemu kontroli prędkości we Wrocławiu: liczne naruszenia na autostradzie A4

Ostatnio uruchomiona kontrola prędkości na odcinkach autostrady A4 w pobliżu Wrocławia przynosi już pierwsze efekty. W ciągu zaledwie miesiąca zarejestrowała 100,5 tys. przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Na tle tych wyników Główny Inspektorat Transportu Drogowego planuje rozbudowę sieci urządzeń tego typu i dodanie kolejnych punktów kontrolnych, tym razem bezpośrednio we Wrocławiu.

Zapytani o szczegóły nowego projektu, przedstawiciele GITD podkreślili, że planowany pomiar prędkości na odcinkach ma dotyczyć alei Jana III Sobieskiego – będzie to pierwsze takie urządzenie we Wrocławiu. Przybliżone parametry projektu wskazują na kontrolę ruchu na długości około 2,6 km – od punktu wejścia na mosty imienia Bolesława Krzywoustego do miejsca, gdzie aleja Sobieskiego krzyżuje się z Wilanowską (blisko supermarketu Lidl przy ulicy Wilanowskiej).

Wg informacji udzielonych nam przez GITD, kierowcy poruszający się samochodami osobowymi nie będą mogli przekroczyć tutaj prędkości 70 km/h, natomiast dla pojazdów ciężarowych limit wynosi 50 km/h. Dowiedzieliśmy się również, że prace przygotowawcze do wprowadzenia systemu pomiaru prędkości na odcinkach na alei Sobieskiego są już na etapie końcowym.