Zdarzenie na przejściu dla pieszych we Wrocławiu: rowerzysta potrącił kobietę

Zdarzenie na przejściu dla pieszych we Wrocławiu: rowerzysta potrącił kobietę

Incydent z udziałem rowerzysty i pieszego miał miejsce we Wrocławiu. Mężczyzna na rowerze nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiecie, co skutkowało jej potrąceniem. Warto przypomnieć, że policja regularnie podkreśla, iż niezachowanie pierwszeństwa dla pieszego znajdującego się na przejściu jest wykroczeniem, za które można otrzymać mandat. Możliwość zgłoszenia tego typu incydentów istnieje, choć w tym przypadku nie doszło do oficjalnego zgłoszenia.

26 października na ulicy Piłsudskiego we Wrocławiu miało miejsce wspomniane zdarzenie. Serwis internetowy „Stop Cham” udostępnił filmik od jednego z kierowców, który przedstawia całą sytuację. Na wideo można zauważyć kobietę, która prawidłowo korzysta z przejścia dla pieszych. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego, wszyscy kierowcy zatrzymali swoje pojazdy, aby umożliwić jej bezpieczne przejście. Niestety, rowerzysta nie podzielił tego zachowania i zderzył się z przechodzącą kobietą.

Siła tego zderzenia była na tyle duża, że skutkowała uderzeniem kobiecej głowy w słupek znajdujący się przy drodze, natomiast rowerzysta stracił równowagę i przewrócił się. Na udostępnionym nagraniu widać, jak po incydencie mężczyzna podnosi się z ziemi, odkłada swój rower na bok i podchodzi do leżącej kobiety, która cały czas trzyma się za głowę.