Zima może ponownie zaskoczyć mieszkańców Wrocławia

Zima może ponownie zaskoczyć mieszkańców Wrocławia

Pomimo tego, że aktualna pora roku raczej sugerowałaby coraz cieplejsze temperatury, najbliższe prognozy pogody wskazują na to, że będzie wręcz przeciwnie. Zgodnie z przewidywaniami spodziewamy się tego, że zimne temperatury i oblodzenie we Wrocławiu może ponownie zaskoczyć kierowców. Spodziewajcie się niekorzystnej pogody dla Wrocławia w ciągu następnych kilkunastu dni. Podobno ponownie możemy zobaczyć śnieg na ulicach. Dlatego też powinniśmy być szczególnie ostrożni, jadąc samochodami. Pilnie przeglądajcie alerty pogodowe, aby być na bieżąco przez cały czas, a powrót zimy na ulicach z całą pewnością was nie zaskoczy.

Pogoda wskazuje na to, że w kolejnych dniach może padać i prawdopodobnie będzie to deszcz ze śniegiem. Niektórzy żartują sobie, mówiąc, że pomimo kwietnia zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w tym roku. Chociaż w pierwszy wtorek kwietnia było całkiem ciepło, nadchodzące dni mogą zwiastować oblodzone ulice. Niezwykle przewrotna temperatura w tym roku sprawia, że kierowcom bardzo trudno dostosować się do warunków panujących na ulicach.

Zamiast zbliżającego się lata przed mieszkańcami Wrocławia pogoda szykuje przymrozki, oblodzenie i opady śniegu z deszczem

Okazuje się, że zgodnie z prognozami pogody od 5 do 7 kwietnia na termometrach ma się pokazywać temperatura bliska zera. W tym wypadku możemy spodziewać się tego, że na ulice spadnie nie tylko deszcz, ale także śnieg. Ochłodzenie okazuje się jednak niejedyną kiepską wiadomością w związku z nadchodzącą pogodą. Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że trwa bardzo suchy i nieurodzajny klimat we Wrocławiu, który nie sprzyja wzrostowi roślin i zbóż. Od końca lutego rzadko mamy do czynienia z deszczami.

Dodatkowym problemem będą susze wywołane oblodzeniem i niskimi temperaturami w kwietniu. Ze względu na oblodzenie ulic i podłoża spodziewamy się tego, że ziemia dodatkowo wyschnie, co nie będzie sprzyjało roślinności.