Teren po Hutmenie we Wrocławiu zostanie sprzedany za grube miliony

Teren po Hutmenie we Wrocławiu zostanie sprzedany za grube miliony

Zakłady Hutmen wraz z całym swoim terenem zostały ostatnio wystawione na sprzedaż we Wrocławiu. Nieruchomość o powierzchni 19 hektarów ma zostać zgodnie z najnowszymi informacjami odkupiona od warszawskiej spółki. Łącznie za działki i znajdujące się tam budynki spółka zamierza zapłacić mniej więcej 95 milionów złotych. Okazuje się, że to stawka dwa razy większa od pierwotnej wyceny tego terytorium. Zarząd grupy kapitałowej Boryszew poinformował o spółce, która zdecydowała się przeznaczyć na zakup tego miejsca nawet dwa razy więcej pieniędzy, niż wcześniej zakładano w ramach potencjalnej sprzedaży.

Nieruchomość wcześniej została wyceniona na mniej więcej 44,5 miliona złotych. Tymczasem dowiadujemy się, że spółka zapłaci nawet 95 milionów złotych. Zawarcie umowy nastąpi wraz z dniem 31 lipca 2022 roku. Firma Boryszew poinformowała, że najpierw transakcja zostanie poprzedzona licznymi czynnościami administracyjnymi. Przed sprzedażą zostanie także przeprowadzony dokładny przegląd całego terenu zakładowego.

Czy wiemy już co powstanie na terenie byłego zakładu?

W ogłoszeniu możemy znaleźć wiele informacji dotyczących składu aktualnej nieruchomości wraz z jej terytorium. Dowiadujemy się, że jest tam łącznie 55 budynków i aż jedenaście odrębnych działek. Miejsce nie ma jednak żadnego gotowego planu zagospodarowania tego terenu. Wiemy jedynie, że będzie przeznaczona na różnorodne działalności komercyjne. Zagospodarowanie przestrzenne zatem prawdopodobnie będzie składało się na jakiś zakład pracy lub inne tego podobnego miejsce. W ogłoszeniu dowiemy się również, że miejsce z budynkami i działkami idealnie nadaje się do zagospodarowania w ramach budynków mieszkalnych.

Jeżeli plany w okolicy będą obejmowały cele mieszkaniowe, możemy wówczas spodziewać się tego, że wartość tych zabudowań wzrośnie nawet jeszcze bardziej. Niektórzy zwracają uwagę na to, że tak duży teren Hutmenu mógł zostać wykupiony w rzeczywistości po to, aby wybudować na nim osiedle. Czym tak właściwie był Hutmen, który zajmuje tak liczną przestrzeń? Był to zakład przetwórstwa miedzi. Właściwie jeden z pierwszych i najstarszych, ponieważ działał we Wrocławiu aż 76 lat.