Zjazd przedstawicieli Saksonii i organizatorów Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu

Zjazd przedstawicieli Saksonii i organizatorów Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu

Dziś odbyło się spotkanie delegacji z Saksonii i gospodarzy Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Wizyta ta miała na celu podzielenie się doświadczeniami i wiedzą, gdyż niebawem, za dokładnie dwa lata, miasto Chemnitz w Saksonii stanie się gospodarzem tej prestiżowej imprezy.

Thomas Popp, komisarz Saksonii odpowiadający za sprawy związane z Europejską Stolicą Kultury, wyraził swoje odczucia po spotkaniu. Jak zaznaczył, głównym celem było poznawanie doświadczeń polskich partnerów w tej dziedzinie.

Popp był zaskoczony powiewem energii i entuzjazmu organizatorów z Wrocławia. Ich głębokie zaangażowanie w projekt robiło na nim duże wrażenie. Zwrócił także uwagę na racjonalność i skrupulatność, z jaką Polacy planują swoje działania. Bez dwóch zdań, chciałby, aby ich metodyka stała się wzorcem dla działań w Chemnitz.

Stefan Schmidtke, dyrektor zarządzający ESK (Europejską Stolicą Kultury), podkreślił różnice między oboma miastami, mówiąc: „We Wrocławiu ludzi łączyły mosty, u nas będą to garaże”.