Domek na drzewie – dar od rodziców dla dzieci, zagrożony decyzją władz Wrocławia

Domek na drzewie – dar od rodziców dla dzieci, zagrożony decyzją władz Wrocławia

Na jednym z wrocławskich podwórek, usytuowanym w dzielnicy Ołbin, powstało miejsce pełne radości i uśmiechu – domek na drzewie. Niestety, mimo że został wzniesiony przez rodziców jako prezent dla ich pociech na dzień dziecka, teraz stoi on przed nieuchronną rozbiórką. Powodem takiego obrotu sprawy jest brak wymaganego zezwolenia na budowę.

Przed interwencją mieszkańców, podwórko na Ołbinie było miejscem zaniedbanym. Sprzęt do ćwiczeń pokryty rdzą, stare, popękane ławki oraz nieustające libacje alkoholowe stanowiły tam codzienność. Jednak mieszkańcy postanowili przejąć kontrolę nad tą przestrzenią i działając wspólnie, uporządkowali otoczenie, zadbali o o zieleniec i zbudowali domek na drzewie dla najmłodszych.

Chociaż domek stał się ulubionym miejscem zabawy dzieci, jego dalsze istnienie jest teraz zagrożone. Informacja o konieczności rozbiórki objęła ten niewinny kącik zabaw kilka dni temu. Zarząd komunalny twierdzi bowiem, że nieodpowiednio zabezpieczona konstrukcja może stanowić potencjalne zagrożenie dla dzieci bawiących się tam.

Termin na rozebranie domku wyznaczony jest na dzień 15 września. Jeśli mieszkańcy nie dopełnią tego obowiązku w wyznaczonym czasie, sprawa zostanie przekazana do zarządu zasobu komunalnego, który zajmie się problemem w najbliższych dniach.