Zwłoki psa porzucone pod miastem

Zwłoki psa porzucone pod miastem

Makabrycznego odkrycia zdekapitowanych szczątków psa dokonano w pobliżu rzeki Odry w okolicach Głogowa. Należy mieć świadomość, że udostępnione zdjęcia są dość graficzne. Władze proszą o pomoc w zidentyfikowaniu osoby odpowiedzialnej za ten przerażający czyn.
Przerażające odkrycie zdekapitowanego psa, prawdopodobnie rasy mieszanej, miało miejsce w pobliżu Odry przy Głogowie 31 marca. Znalazł go nurek, który poszukiwał zaginionego od 10 lutego Kacpra. Okaleczone szczątki psa były zamknięte w worku na śmieci.

Podczas zabiegów z udziałem lekarza weterynarii, na szczątkach psa odkryto dodatkowe rany. W związku z tym Prokuratura Rejonowa w Głogowie zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok odkrytego zwierzęcia w Zakładzie Patomorfologii i Medycyny Sądowej Weterynarii we Wrocławiu – informuje mł. asp. Emilia Reguła z głogowskiej komendy policji.

Trwają czynności zmierzające do ustalenia osoby odpowiedzialnej za ten czyn.

Policja zachęca mieszkańców do przejrzenia udostępnionych zdjęć, a w przypadku posiadania jakichkolwiek szczegółów dotyczących ewentualnego właściciela lub innych informacji mogących pomóc w ustaleniu sprawcy, prosi osoby o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji.